1945 senesinden beri tel dokuma ve elek telleri üretimi ile iştigal eden firmamız, uzun senelerde beri imalatını o günün koşullarına göre el tezgahları ve ilkel çarklar ile sürdürmekte idi. Bu durum 1960’lı yılların başlarına kadar devam etmiştir. Daha sonraları değişen koşullar ile birlikte kendisini teknolojik olarak güçlendirmeye başlamıştır. Bugün ise tamamen bilgisayar teknolojisine bağlı olarak tüm tezgah ve aparatları ile tamamı insan gücü ve becerisine gerek kalmaksızın otomatik olarak üretimine devam etmektedir.

 

Savaş Çelik Elek Tel üretim tesisi

Buna paralel olarak ürün çesitliliği açısından da elek telleri haricinde diğer sanayi kollarında kullanılan ve şimdiye kadar ithal edilen çeşitli örgülerin üretimine başlamış bulunmaktayız. Bunların başında gıda sektörü gelmektedir ki; Un fabrikalarında kullanılan muhtelif tel çapı ve gözeneklerde spesyal örgülerdir.

Bu kaliteyi yakalayan firmamız “TSE” kalite belgesini alan ve kullanan tek firma konumundadır.

Kuruluşumuzdan buyana yurt sathında yayılmış müessese ve müşterilerimizin teşviki ve takdirleri yanında, firmamıza karşı gösterdikleri güvene layık olabilmek için her zaman olduğu gibi daha kaliteli üretim ve hizmet verme dilesi ile teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla

SAVAŞ ÇELİK ELEK ÜRETİM VE PAZ. LTD. ŞTİ.